Σάββατο 11 Δεκεμβρίου 2010

''Κόλλησαν'' στο χιόνι ΟΦΗ και Αναστόπουλος

Επώδυνη ήττα από τον... ανύπαρκτο Εθνικό γνώρισε ο ΟΦΗ με 1-0. Από το 40' έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μπούρμπου πραγματοποιώντας πολύ άσχημη εμφάνιση, ειδικά στο 2ο ημίχρονο.
Ο Στυλιάρας έδειξε μεγαλύτερη ευαισθησία πάνω στους ποδοσφαιριστές του ΟΦΗ δείχνοντας δύο "αυστηρές" κάρτες αποβάλοντας τον 29χρονο μεσοαμυντικό.

Το γεγονός ότι ο ΟΦΗ έπαιζε με 10 ποδοσφαιριστές, είχε ως αποτέλεσμα να... "κολλήσει" όλος ο μηχανισμός της ομάδας του Νίκου Αναστόπουλου που στο δεύτερο ημίχρονο πραγματοποιώντας πολύ άσχημη εμφάνιση δεν απείλησαν σχεδόν καθόλου την εστία του Συμεωνίδη.

Αυτή η ήττα, αποτελεί "καμπανάκι" για την συνέχεια που με τέτοιες εμφανίσεις δίνει "πατήματα" για να απειληθεί από Διαγόρα, Λεβαδειακό αλλά και παράλληλα κινδυνεύει να χάσει την επαφή με την κορυφή.

Ευθύνες για την εμφάνιση του ΟΦΗ έχει και ο ίδιος ο Αναστόπουλος που δεν βοήθησε την ομάδα του, τόσο όσο σε προηγούμενους αγώνες.

Το live του αγώνα

90+3' Οι καθυστερήσεις
85' Σχόλιο - Ο ΟΦΗ προσπαθεί να ισοφαρίσει δίχως πλάνο ΄
80' Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο
76' Ο Συλιγαρδάκης πρόλαβε την τελευταία στιγμή απομακρύνοντας την μπάλα πριν αυτή φτάσει στον Μανούσο
75' Τον Βλόνταρτσικ περνάει στο παιχνίδι ο Αναστόπουλος βγάζοντας τον Ζορμπά
71' Με απευθείας φάουλ του Περέιρα, ο Εθνικός προηγείται 1-0
70' Σχόλιο - Ο ΟΦΗ προσπαθεί να επιβάλλει τον ρυθμό του δίχως αποτέλεσμα
68' Πρώτη ευκαιρία για τον Εθνικό, ο Βεζυρίδης έδιωξε με τα πόδια το σουτ του Χανιώτη
65' Σουτ Κορακάκη, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ
63' 1η αλλαγή για τον ΟΦΗ με τον Αναστόπουλο να περνάει στο παιχνίδι τον Μανούσο στην θέση του Γκουεί
61' Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό, ο Φαρινόλα πήρε την θέση του Βασιλόγιαννη
57' Σουτ του Χανιώτη πέρασε άουτ με τον Βεζυρίδη να μην ανησυχεί
50' Πρώτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ στο δεύτερο μέρος με τον Συμεωνίδη να μπλοκάρει το σουτ του Αγρίτη
46' Πρώτη αλλαγή για τον Παντελίδη με τον Χανιώτη να παίρνει την θέση του Τσεμπερίδη
46' Έναρξη δευτέρου μέρους

45' Τέλος ημιχρόνου

40' Ο Στυλιάρας αποβάλει τον Μπούρμπο δείχνοντας την δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας τον ΟΦΗ με 10 παίκτες
39' Χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Αγρίτης καθυστέρησε να κάνει το σουτ, ο Γκουεί σούταρε ψηλά άουτ
34' Σουτ Μπούρμπου, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ
Συνεχής είναι η χιονόπτωση που πέφτει στο Ελληνικό με αποτέλεσμα να επικρατεί πολικό ψύχος
25' Ακόμα μια χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Αγρίτης έκανε την σέντρα, ο Ζορμπάς πλάσαρε όμως ο Συμεωνίδης έδιωξε σε κόρνερ
22' Αγρίτης και Ζορμπάς συνεργάστηκαν, ο τελευταίος έκανε την παράλληλη μπαλιά από τα δεξιά, όμως τελευταία στιγμή ο Γκουεί δεν πρόλαβε την μπάλα
20' Σχόλιο - Ο ΟΦΗ δείχνει να πατάει καλύτερα από τον Εθνικό και έχει δώσει μεγάλη βαρύτητα στο κέντρο με την χρησιμοποίηση του Μπούρμπου που έχει κερδίσει αρκετές μάχες.
15' Πρώτη καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ με το φάουλ του Κάλαϊτζιτς να φεύγει μόλις άουτ
Όπως αναφέραμε στο ρεπορτάζ μας νωρίτερα , ο Αναστόπουλος επέλεξε τον Μπούρμπο για την μεσαία γραμμή και 4-3-3 τον ΟΦΗ.
1' Έναρξη αγώνα
Ελάχιστος είναι ο κόσμος που βρίσκεται στο γήπεδο του Ελληνικού λόγω και του πολικού ψύχους που επικρατεί στην Αθήνα.
Πριν την σέντρα του αγώνα, ο αγωνιστικός χώρος δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση με τον Εθνικό να επιστρέφει στο Ελληνικό έπειτα από αρκετές αγωνιστικές παρουσίας στο Αιγάλεω.